اخبار حوزه C4I

ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه

ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور، سیاست‌های کلی برنامه‌ی ششم توسعه را ابلاغ کردند.
این سیاست‌های کلی بر پایه‌ی محورهای سه‌گانه‌ی «اقتصاد مقاومتی»، «پیشتازی در عرصه‌ی علم و فناوری» و «تعالی و مقاوم‌سازی فرهنگی» و با درنظرگرفتن واقعیت‌های موجود در صحنه‌ی داخلی و خارجی تنظیم شده است تا با تحقق اهداف برنامه‌ی ششم، به ارائه‌ی الگوی برآمده از تفکر اسلامی در زمینه‌ی پیشرفت که به‌کلّی مستقل از نظام سرمایه‌داری جهانی است، کمک کند.

ساخت مسیریاب بومی برای امنیت زیرساختهای حیاتی توسط محققان ایرانی

به گزارش خبرنگار مهر، مسیریاب یا روتر (Router)‏ دستگاه رایانه‌ای است که بسته‌های اطلاعاتی و داده را روی یک شبکه به هم پیوسته برای رسیدن به یک مقصد، هدایت می‌کند؛ این دستگاه یکی از مهمترین تجهیزات در شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و به خصوص شبکه‌های دیتای صنعتی، محسوب می شود.

برج مراقبت ترافیک هوایی کنترل از راه دور

 

 

 

عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن علمی فرماندهی و کنترل ایران ، چرا و چگونه

باسلام و سپاس از همراهان گرامی انجمن علمی فرماندهی و کنترل ایران با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری یازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷ به میزبانی دانشگاه مازندران ، بعضی از دوستان و سازمانها در مورد چگونگی ، شرایط و مزایای عضویت در انجمن به صورت حقیقی یا حقوقی سوالاتی مطرح می فرمایند که درادامه توضیحات لازم درمورد آنها به استحضار می رسد:

مقدمه 

برگزاری نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات

نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ( IST2018) از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷ در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ( مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) این سمپوزیوم دوسالانه، با هدف ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی ،  بنیادی و کاربردی و همچنین تبادل نظر علمی متخصصان و صاحب نظران و علاقمندان به توسعه مخابرات و فناوری اطلاعات در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود.

برگزاری اولین همایش ملی زنجیره تامین دفاعی

احتراما ، به استحضار میرساند

در نظر است در روز ۱۹ شهریورماه سال جاری اولین همایش ملی زنجیره تامین دفاعی در محل دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی برگزار شود .
دبیرخانه این همایش ، با احترام از پژوهشگران محترم درخواست می نماید نسبت به ارسال پژوهشهای خود در قالب مقاله علمی - پژوهشی اقدام فرمایند .

ضمنا سطح این همایش ISC‌ می باشد.

اطلاعات تماس 
پرتال همایش  :  http://cnf.sndu.ac.ir/codsc

ایمیل همایش :  ⁣CoDSC@sndu.ac.ir

تلفن  :  ⁣۰۲۱۲۲۹۷۰۳۴۹

راهکار جدید ردیابی مجرمین

شلیک دارت های مجهز به GPS ،‌ راهکار جدید پلیس آمریکا برای ردیابی مجرمین  

بیشتر شبیه فیلم های هالیوودی است. در حالیکه صدای جیغ لاستیک ها خیابان را پر کرده، خودروی مظنون به سرعت از کنار خودروی پلیس عبور می کند؛ اما افسر پلیس به جای آغاز تعقیب و گریز و به خطر انداختن جان سایر شهروندان، یک رد یاب GPS را به سمت خودوری مظنون شلیک می کند.

با چسبیدن ردیاب به بدنه اتومبیل، پلیس می تواند به راحتی هر لحظه از مکان خودروی وی مطلع شده و در صورت لزوم با بستن مسیر در یک مکان مناسب مظنون را به دام بیاندازد.

پرداخت آنلاین با سامانه تشخیص چهره

خریداران چینی به زودی فناوری جدیدی را به کار می گیرند که از سامانه تشخیص چهره برای پرداخت آنلاین استفاده می کند

به گزارش   ایرنا از خبرگزاری شینهوا، کارشناسان شرکت تجارت الکترونیکی چین موسوم به 'علی بابا' با اضافه کردن سامانه تشخیص چهره به قسمت پرداخت‌های الکترونیکی علی پی (AliPay) این شرکت، تحولی در این بخش از سایت ایجاد کرده اند تا خریداران دیگر نیاز به حفظ کردن شناسه کاربری و پسوورد خود نداشته باشند و تنها با اندکی صبر، بتوانند پس از تأیید شدن چهره خود توسط این سامانه، از حساب متصل به این بخش از سایت مبلغ موردنظر را از حساب خود پرداخت کنند.

رونمایی از " نما "

      سامانه جایگاه علم، فناوری و نوآوری در جهان (نما) ظهر امروز در جلسه کمیسیون های دائمی شورای عتف در وزارت علوم با حضور وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم رونمایی شد.

     این سامانه با هدف شناسایی، توصیف و گزارش صحیح و روزآمد جایگاه کشور در شاخص های کلیدی جهانی علم و فناوری راه اندازی شده است و در حال حاضر،  ۷۴ شاخص در آن وجود دارد که قرار است این شاخص ها در سال آینده به ۹۰ شاخص افزایش یابد.

    در این سامانه تمامی شاخص های علم و فناوری جهان از سال ۲۰۰۰ تاکنون بارگذاری شده است.

دارایی‌های واقعی در معرض حملات مجازی

در دنیای امروز، حتی زیرساخت‌های حیاتی مانند سیستم‌های حمل‌ونقل، مالی و تأسیسات نیز از حملات سایبری در امان نیستند.Image result

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اخبار حوزه C4I