اخبار حوزه C4I

ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه

ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور، سیاست‌های کلی برنامه‌ی ششم توسعه را ابلاغ کردند.
این سیاست‌های کلی بر پایه‌ی محورهای سه‌گانه‌ی «اقتصاد مقاومتی»، «پیشتازی در عرصه‌ی علم و فناوری» و «تعالی و مقاوم‌سازی فرهنگی» و با درنظرگرفتن واقعیت‌های موجود در صحنه‌ی داخلی و خارجی تنظیم شده است تا با تحقق اهداف برنامه‌ی ششم، به ارائه‌ی الگوی برآمده از تفکر اسلامی در زمینه‌ی پیشرفت که به‌کلّی مستقل از نظام سرمایه‌داری جهانی است، کمک کند.

ساخت مسیریاب بومی برای امنیت زیرساختهای حیاتی توسط محققان ایرانی

به گزارش خبرنگار مهر، مسیریاب یا روتر (Router)‏ دستگاه رایانه‌ای است که بسته‌های اطلاعاتی و داده را روی یک شبکه به هم پیوسته برای رسیدن به یک مقصد، هدایت می‌کند؛ این دستگاه یکی از مهمترین تجهیزات در شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و به خصوص شبکه‌های دیتای صنعتی، محسوب می شود.

برج مراقبت ترافیک هوایی کنترل از راه دور

 

 

 

سیل اصلی در جاده‌های ایران جاری است

واقعا چرا ما اینقدر برای سیل و زلزله حساس هستیم ولی در مورد رانندگی و جاده، بی‌خیال، بی‌خیال، انگار نه انگار در سال سخت ۹۷، ۲۸ هزار ایرانی در تصادف کشته شده‌اند.

هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله (SEE8)

درباره کنفرانس

پس از برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در سال ۱۳۹۴، تاکنون زلزله‌های بزرگی در مناطق مختلف جهان مانند شیلی (۲۰۱۵)، تایوان (۲۰۱۶)، ژاپن (۲۰۱۶)، اکوادور (۲۰۱۶)، ایتالیا (۲۰۱۶)، اندونزی (۲۰۱۶)، نیوزیلند (۲۰۱۶)، مکزیک (۲۰۱۷)، ایران (۲۰۱۷) و گینه‌نو (۲۰۱۸) رخ داده است. این زلزله‌ها، تلفات و خسارات زیادی را به ملت‌ها تحمیل کرده است.

کارگاه آموزشي فرازهایی از رمزنگاری پسا کوانتومی

باسلام

به استحضار همراهان گرامی می رساند :

کارگاه آموزشی « فرازهایی از رمزنگاری پسا کوانتومی » باهمکاری پژوهشکده الکترونیک، قطب علمی رمز و شاخه دانشجویی انجمن رمز در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ در دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی برق(جدید)، طبقه همکف، سالن کهربا برگزار می گردد. لطفا به اطلاعیه این انجمن توجه فرمایید:

 

 

 

عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن علمی فرماندهی و کنترل ایران ، چرا و چگونه

باسلام و سپاس از همراهان گرامی انجمن علمی فرماندهی و کنترل ایران با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری یازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷ به میزبانی دانشگاه مازندران ، بعضی از دوستان و سازمانها در مورد چگونگی ، شرایط و مزایای عضویت در انجمن به صورت حقیقی یا حقوقی سوالاتی مطرح می فرمایند که درادامه توضیحات لازم درمورد آنها به استحضار می رسد:

مقدمه 

برگزاری نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات

نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ( IST2018) از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷ در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ( مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) این سمپوزیوم دوسالانه، با هدف ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی ،  بنیادی و کاربردی و همچنین تبادل نظر علمی متخصصان و صاحب نظران و علاقمندان به توسعه مخابرات و فناوری اطلاعات در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود.

برگزاری اولین همایش ملی زنجیره تامین دفاعی

احتراما ، به استحضار میرساند

در نظر است در روز ۱۹ شهریورماه سال جاری اولین همایش ملی زنجیره تامین دفاعی در محل دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی برگزار شود .
دبیرخانه این همایش ، با احترام از پژوهشگران محترم درخواست می نماید نسبت به ارسال پژوهشهای خود در قالب مقاله علمی - پژوهشی اقدام فرمایند .

ضمنا سطح این همایش ISC‌ می باشد.

اطلاعات تماس 
پرتال همایش  :  http://cnf.sndu.ac.ir/codsc

ایمیل همایش :  ⁣CoDSC@sndu.ac.ir

تلفن  :  ⁣۰۲۱۲۲۹۷۰۳۴۹

راهکار جدید ردیابی مجرمین

شلیک دارت های مجهز به GPS ،‌ راهکار جدید پلیس آمریکا برای ردیابی مجرمین  

بیشتر شبیه فیلم های هالیوودی است. در حالیکه صدای جیغ لاستیک ها خیابان را پر کرده، خودروی مظنون به سرعت از کنار خودروی پلیس عبور می کند؛ اما افسر پلیس به جای آغاز تعقیب و گریز و به خطر انداختن جان سایر شهروندان، یک رد یاب GPS را به سمت خودوری مظنون شلیک می کند.

با چسبیدن ردیاب به بدنه اتومبیل، پلیس می تواند به راحتی هر لحظه از مکان خودروی وی مطلع شده و در صورت لزوم با بستن مسیر در یک مکان مناسب مظنون را به دام بیاندازد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اخبار حوزه C4I