گشایش دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری

به گزارش خبرگزاری ایرنا ، دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری روز یکشنبه (سوم خردادماه) با حضور ۸۰ شرکت فناور در مرکز ملی فضای مجازی آغاز به کار کرد.

حسن قدس ، دبیر دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری در مراسم افتتاح این نمایشگاه به استقبال خوب شرکت های فناور اشاره کرد و گفت:۸۰ شرکت فناور با ۱۸۰ محصول در این نمایشگاه حضور دارند. وی با اشاره به اینکه مساحت این نمایشگاه ۲.۵ برابر اولین دوره آن است، اظهار کرد:حضور آزمایشگاه های ارزیابی و ایجاد فن بازار و اتاق تجاری سازی از جمله تفاوت های این نمایشگاه با دوره قبل آن است.
مهندس قدس با اشاره به حضور پنج تا ۶ آزمایشگاه ارزیابی در دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری،گفت:می توان با ارزیابی کمی وکیفی قابلیت این محصولات را در حد مطلوب نگه داشته و به بازار عرضه کرد.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه با همکاری ستاد میکرو الکترونیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است،گفت:در صدد هستیم بخشی از توانمندی های کشور را در صنعت بومی میکروالکترونیک در این نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهیم.

او همچنین از ایجاد فن بازار و اتاق تجاری سازی با ظرفیت پیش بینی شده ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت:برخی از صندوق ها و ستادها مانند فناوری اطلاعات و میکرو الکترونیک مشوق هایی را در اختیار فروشندگان قرار می دهند که با ایجاد این فن بازار درصدد هماهنگی و بهره گیری مناسب از این ظرفیت هستیم.

قدس شناسایی توانمندی صنعت بومی در حوزه های فناوری اطلاعات، ارتباطات،تقویت زیرساخت ها در جنگ نرم و جلوگیری از تهدیدات سایبری را از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد.

دبیر دومین نمایشگاه صنعت بومی سازی سایبری بر لزوم حمایت و پشتیبانی دولت تاکید و تقاضا کرد، زمینه افزایش محصولات داخلی را فراهم کند.

وی از مجموعه هایی که امکان کمک و مساعدت مانند لیزینگ و وام های کم بهره را دارند تقاضا کرد کمک های خود را در اختیار خریداران و فروشندگان محصولات داخلی قرار دهند تا زمینه نهادینه شدن فرهنگ تولیدات بومی فراهم شود.

قدس از شرکت های فناور و دانش بنیان خواست براساس نیاز جامعه اقدام به تولید محصولات داخلی با کیفیت کنند.

وی با اشاره به اینکه اولین نمایشگاه صنعت بومی سایبر با حمایت سازمان پدافند غیر عامل در سال ۹۲ برگزار شده است، گفت: اولین نمایشگاه با حضور ۴۵ شرکت فناور و نزدیک به ۱۰۵ محصول فناورانه برگزار شد.

دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری کشور از روز سوم خرداد کار خود را آغاز و تا ششم خرداد ماه ادامه دارد.

دسته بندی: